ÖNLEYİCİ BAKIM HİZMETLERİ

Elektrikli ve dizel tüm demir yolları araçlarının zamana ve /veya kilometreye bağlı periyodik bakımlarını en etkili şekilde gerçekleştirerek müşterilerimizin işletme maliyetlerini en aza indiriyoruz. Bu işlemleri gerçekleştiriken referans noktamız uluslarası ve ulusal standartlar, demiryolu araçlarının üreticileri tarafindan oluşturulan manueller ve işletmelerden alınan geri bildirimlerdir. 15 yılı aşkın tecrübeye sahip kadromuzla demiryolu araçlarının uzun fimurler boyu güvenli şekilde hizmet vermelerini sağlıyoruz. Yüksek Hızlı Trenler ile ilgili, ERA ( Avrupa Demiryolu Ajansa) tarafından verilen ECM (Bakımdan Sorumlu Kuruluş) sertifikasına sahip ilk yerli firma olarak , uluslararası kalite standartlarında, tüm çevre ve iş güvenliği yönetmeliklerine uygun olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

TREN ÜSTÜ SERVİS HİZMETLERİ

Demiryolu araçlarının ticari servisleri esnasında ihtiyaç duyabileceği acil müdahaleler için tecrübeli personellerimiz ile güvenli ve kesintisiz taşımacılığı garanti ediyoruz.

 

DÜZELTİCİ BAKIM HİZMETLERİ

İşletme ve / veya sistemsel arızaların tespiti ve giderilmesine ilişkin tecrübeli ekibimiz ile trenlerin en kısa sürede işletmeye geri dönmelerini sağlıyoruz.

 

HASAR ONARIMI

Periyodik bakımların yanı sıra hasar onarımları, tren gövde onarımları ve boyanması gibi düzeltici faaliyetlerde de müşterilemize anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

 

TAHRİBATSIZ MUAYENE HİZMETLERİ

Demiryolu araçlarının hizmet güvenliği ve konforunu sağlamak için sektörde büyük önem arz eden ekipman test hizmetleri, ölçüm hizmetleri, hata tespit hizmetlerini de sunmuş olduğumuz projeler kapsamında karşılamaktadır .

 

AĞIR BAKIM

Uzun yıllar hizmet veren demiryolu araçlarının ve ekipmanlarının genel revizyonlarını eğitimli personellerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Tren setlerinin ağır bakımlarda geçirdiği sürelerin işletmeler için ilave maliyet oluşturduğunun farkındayız. Bu sebeple demir yolu araçlarının fren sistemleri, boji sistemleri, cer motorları vb. ana komponentlerin revizyonlannı optimum sürelerd, tamamlayarak demiryolu araalarının en güvenli şekilde ticari servise dönmelerini sağlıyoruz.

 

DEMİRYOLU ARAÇLARI YEDEK PARÇA TEDARİKİ

Temel hizmetlerimize ek olarak demiryolu araçlarında kullanılan sistemler için gerekli yedek parça ve profesyonel ekipman tedarikini de firmamız bünyesinde gerçekleştiriyoruz.

 

TMS TECHNIC ELEKTRİK MOTORLARI BAKIM/ONARIM

TMS Tren Bakım Onarım A.Ş. firmamız Başkent OSB/Ankara'da 3,500 m2 alan üzerinde 1,515 m2 üretim alanı ve 700 m2 idari bölümleri ile;

1. Raylı sistemlerde kullanılan traction(cer) motorları ve diğer tren üzerindeki komponentler,

2. Endüstriyel sistemlerde kullanılan AC, DC, Tork, Servo, Spindle ve diğer motor tiplerinde hizmet vermektedir.

TMS Motor sitesini ziyaret etmek için tıklayınız

SİNYALİZASYON BAKIM HİZMETLERİ

TMS Ekibi olarak Caf 65000 Hızlı Trenlerinin ATS düzenleyici ve önleyici Bakımlarını, ERTMS Seviye 1, Seviye 2 düzenleyici ve önleyici Bakımlarını, DE 22000 Lokomotiflerinin ERTMS Seviye-1 devreye Alma, düzeltici ve önleyici bakımlarını yürütmekteyiz. Bununla beraber Marmaray Hat-1, Hat-2, Hat-3 tüm ERTMS/ETCS/CBTC/ATS Saha Sinyalizasyon Elemanlarının, Alt-sistemlerinin ve HRC 32000 Marmaray Trenlerinin araç-üstü sinyalizasyon düzeltici, önleyici bakım hizmetlerini yürütmekteyiz.